Merkfolk

Znacie ich!

Będziecie?

Polski zespół folkmetalowy i folkowy, powstały w Międzyrzecu Podlaskim w 2013 roku. Zespół został założony w 2013 roku przez rodzeństwo, Irminę i Rafała Frąckiewiczów. Nazwa w swobodnym tłumaczeniu z języka norweskiego oznacza „niosący folk”. Muzyka zespołu jest inspirowana muzyką i kulturą dawnych Słowian, nawiązuje też do przedchrześcijańskiej religii Słowian.

Gwiazda wieczoru!

Znacie ich!

Będziecie?

Zespół czerpie swe muzyczne inspiracje z folku, heavy and power metalu, klasycznego rocka i nawet gotyku.
 
Runika to założony w 2013 roku warszawski zespół z charyzmatycznym damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.
 
Runika organizuje trasy koncertowe Folk Metal Night i do tej pory zagrała blisko 60 koncertów, w tym na Festiwalu Kultury Ludowej w Środzie Śląskiej, Festiwalu Kultury Słowian Stado Słowiańskiej Folk-Metalowej Nocy, Konwencie Fantastyki Fantasmazuria, Festiwalu Fantastyki Falkon i na Czeskim Festiwalu Folk Metalowych Pielgrzymów.

Na rozgrzewkę!