Doogie White / Polish Chapter Sep. Tour 24'

29.09.2024

Miłośnicy rocka, przygotujcie się na niezapomniane muzyczne doświadczenie! Prawdziwa legenda światowego rocka, DOOGIE WHITE ponownie odwiedza Polskę na swojej wrześniowej trasie wraz z zespołem „Doogie White’s White Noise” 

Doogie White to legendarny „głos” najwybitniejszych gitarzystów świata oraz absolutnie niezwykła postać, na rockowej estradzie. Szkocki wokalista nagrał m.in. ostatnią studyjną płytę z legendarnym zespołem RAINBOW Ritchiego Blackmore`a zatytułowaną „Stranger In Us All”, popartą paroletnią światową trasą.

Z początkiem millenium dołączył do wirtuoza Yngwie Malmsteena i jego RISING FORCE, z którym nagrał dwa albumy oraz koncertował intensywnie przez siedem następnych lat.

Później dzieje losów związały go z Michaelem Schenkerem, legendarnym gitarzystą SCORPIONS oraz UFO. Kolaboracja zaowocowała dwoma studyjnymi oraz koncertowymi albumami z Michael Schenker`s TEMPLE OF ROCK oraz była kontynuowana w kolejnych odsłonach solowej twórczości Schenkera.

W jego muzyczną biografię wpisuje się koncertowanie z absolutnymi ikonami, m.in. Jonem Lordem (DEEP PURPLE), gdzie wykonywał legendarne partie wokalne podczas koncertów z serii „Concerto for Group and Orchestra”.
White jest jednym z najbardziej zapracowanych wokalistów rockowych. Obecnie występuje ze słynnym ALCATRAZZ, w którym grali tacy giganci jak Steve Vai, wspomniany już Yngwie Malmsteen oraz były wokalista RAINBOW Graham Bonnet.
 
W 2020 roku nagrał z polskim gitarzystą Bartoszem „Bratkiem” Wójcikiem utwory „The Machine” oraz „All I`ve Known”, które znalazły się na albumie solowym „Bratka” („The Book Of Life”).
 
Skład zespołu White Noise (Polish Chapter):
Doogie White – wokal
Bartosz „Bratek” Wójcik – gitara
Karol Wójcik – bas
Kamil Bagiński – perkusja

Zapraszamy!